Praca, dokumenty i podatki  we Włoszech

W tym dziale znajdziecie informacje na temat tego, jak szukać i gdzie można znalezć pracę we Włoszech. Ponadto, podpowiemy Wam jak poruszać się w gąszczu włoskiej biurokracji, czyli coś o włoskich dokumentach, podatkach i włoskich urzędach.

Strona 1 / 2 / 3

Jak informuje Konsulat RP w Mediolanie, 27 pazdziernika o godz. 17.00 w Kościele Santa Maria alla Porta (Polska Misja Katolicka w Mediolanie), odbędą się dni poradnictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dalej...

Jak informuje Konsulat Generalny RP w Mediolanie, od września bierzącego roku zostaną zorganizowane kolejne dyżury, podczas których będzie można skonsultować się z prawnikiem.

Dalej...

Jak informuje Konsulat Generalny RP w Mediolanie w maju w Mediolanie i Bolonii odbędą się Dni Poradnictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dalej...

Dzwoniąc na 803 164 - bezpłatną infolinię INPS (włoski Zakład Ubezpieczeń Społecznych) i INAIL (Krajowy Instytut Ubezpieczeń od Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych) możesz uzyskać informacje również w języku polskim.

Dalej...

Wszyscy ci, którzy złożyli wnioski o przyznanie obywatelstwa włoskiego, mogą teraz kontrolować online, na stronie ministerstwa spraw wewnętrznych, na jakim etapie jest ich praktyka. Zobacz, jak się zarejestrować i korzystać z serwisu.

Dalej...

Konsulat Generalny RP w Mediolanie uprzejmie informuje, iż w Placówce mediolańskiej został wdrożony system e-konsulat. Jest to internetowy system rejestracji interesantów, którego założeniem jest ułatwienie dostępu do usług Konsulatu, przy jednoczesnym wyeliminowaniu uciążliwych kolejek.

Dalej...

Na obszarze regionu Lacjum ruszyła akcja promująca zdrowie wśród 50-latków, a tym samym oferująca bezpłatne wizyty medyczne u lekarzy różnych specjalności.

Dalej...

“Le parole del lavoro. Guida pratica per non sentirsi stranieri nel mondo del lavoro” - (tłum. Słowa pracy. Praktyczny przewodnik o tym, jak nie czuć się obco na rynku pracy"), to tytuł vademecum wydanego przez włoski Caritas. Ma za zadanie pomóc cudzoziemcom, odnaleźć się na rynku pracy we Włoszech, a w szczególności w Rzymie.

Dalej...

Każdy obywatel Polski przebywający we Włoszech od pięciu lat i legitymujący się ważnym dokumentem: carta di soggiorno, bądź permesso di soggiorno na czas określony, może strarać się o l'attestato di soggiorno permanente - zaświadczenie o stałym pobycie.

Dalej...
INPS

Przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej osoby wyjeżdżające do pracy za granicę w poszukiwaniu pracy bardzo często traciły uprawnienia do emerytury w Polsce, ponieważ czas zatrudnienia za granicą nie był wliczany do stażu wymaganego w Polsce do uzyskania świadczenia.

Dalej...

Strona 1 / 2 / 3

Copyright © PolskaItalia 2010 - Home | Partnerzy