30/09/2010 Kursy języka włoskiego w Rzymie.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, rozpoczęły się i nabory na kursy językowe, a między innymi na bezpłatne kursy języka włoskiego dla cudzoziemców. Z informacji, które do nas nadeszły, pragniemy podsunąć waszej uwadze trzy kursy języka włoskiego dla cudzoziemców.


Pierwszy kurs języka włoskiego organizowany jest przez Stowarzyszenie  "Villa Carpegna". Villa Carpegna znajduje się przy Viale di valle Aurelia 129 w Rzymie, niedaleko metro Aurelia. Stowarzyszenie organizuje kursy języka włoskiego gratis, a pierwsze spotkanie integracyjne jest przewidziane na dziś -  30 września między godziną 18 a 20.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem: 0639727271, bądz pod adresami mailowymi: inof@associazionevillacarpegna.it; segreteria@associazionevilacarpegna.itKolejna szkoła, to "Szkoła Borsi", która także organizuje zapisy na kurs języka włoskiego dla cudzoziemców. Zajęcia są bezpłatne, a jedynym wydatkiem jest pokrycie kosztów wpisowego w wysokości 10€. W przypadku uchodzców politycznych, czy też osób mających trudności finansowe, opłata ta nie jest obowiązkowa.

Kurs rozpocznie się 4 pazdziernika i będzie trwac od 6 do 12 mięsiecy. By zapisać się na kurs należy przedłożyć kopię dokumentu osobistego, oraz fotokopię pozwolenia na pobyt. W przypadku studentów spoza Unii Europejskiej, należy okazać kopię podania o regolaryzację nauki we Włoszech.

Szkoła Borsi mieści się na Via Tiburtina Antica 25,  w okolicach San Lorenzo,
a dokładne informacje można uzyskać pod następującymi numerami:
prof. Bruno GiuseppiniTel  338 3767099; prof. Rita Prudente Tel  320 1175643;
Sekreteriat Tel  06-49.17.77; Fax 06 49385392;
 
 

Jak informuje AIPRO ROMA, również Forum Immigrazione z PD di Roma, dzięki dyspozycyjności Circolo PD di Alberone, organizuje bezpłatne kursy języka włoskiego dla cudzoziemców.  Projekt rusza pod hasłem "Język włoski dla wszystkich".  Zajęcia będą odbywać się o różnych porach, w zależności od stopnia zaawansowania danej grupy. Aby wziąć udział w organizowanym kursie, należy przejść test sprawdzający poziom znajomosci języka włoskiego. Testy kwalifikujące chętnych do odpowiednich grup odbędą się 14 pazdziernika, między godziną 17 a 21.

Z kolei, sam kurs rozpocznie się 25 pazdziernika, a zakończy się 15 kwietnia 2011 roku. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i będą trwać półtorej godziny. Po zakończeniu kursu, uczestnicy projektu "Język włoski dla wszystkich", otrzymają certyfikaty PLIDA.

Lekcje języka włoskiego będą miały miejsce na Via Appia Nuova, 361 w Circolo PD Alberone (metro A Furio Camilio), oraz na Piazza Epiro 10, w siedzibie stowarzyszenia CE.P.AT.

Dodatkowe informacje  można uzyskać od poniedziałku do piątku, w godzinach między 17 a 19, pod numerem telefonu 06-7886854, oraz pisząc maila na adres: koinè_casadeipopoli@democraticiappio.it   


Torna alla lista        Stampa

Copyright © PolskaItalia 2010 - Home | Partnerzy